Czas przygotować się do wyjazdu!

Gdy szykujesz się na wyjazd podczas którego zamierzasz być aktywnym sportowo, dbasz o to, by posiadać wszystkie wymagane rzeczy. Kupujesz więc specjalną odzież i inne akcesoria wymagane w danej dyscyplinie. Istotne jest jednak również i to, by wykupić ubezpieczenie sportowe. Jego zakres powinien być jednak dopasowany do specyfiki aktywności, którą zamierzasz uprawiać. Nie jest bowiem tak, że każda polisa chroni przed następstwami wszystkich aktywności, a z pewnością nie chciałbyś się znaleźć w sytuacji gdy dojdzie do wypadku a ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania, powołując się na zapisy w umowie. Takie rzeczy niestety się zdarzają, warto więc zadać sobie trud i im przeciwdziałać, póki jest jeszcze taka możliwość.

Co, jak i gdzie?

Ubezpieczenie sportowe zawierane jest najczęściej na z góry określony przedział czasowy

Autor zdjęcia: troy_williams

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć co zamierzamy robić i w jakich warunkach. Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje bowiem swoim klientom ochronę ubezpieczeniową podczas uprawiania aktywności uznawanych na przykład za ekstremalne, a więc obarczone ponadprzeciętnym ryzykiem wyrządzenia sobie i innym krzywdy. Nie wszystkie polisy obowiązują także poza granicami kraju, trzeba więc to sprecyzować.

Ubezpieczenie sportowe zawierane jest najczęściej na z góry określony przedział czasowy. Nie ma więc konieczności wykupywania polisy na cały rok, gdy aktywni zamierzamy być tylko przez dwa tygodnie urlopu. Nie dość zatem, że polisa taka jest ściśle dopasowana do potrzeb ubezpieczającego się, to dodatkowo jej koszt wcale nie musi być duży.

spacer